Zlato 1819.68 $/Oz
Stříbro 21.05 $/Oz
Platina 866.68 $/Oz
Paládium 1204.98 $/Oz
zlato + stříbro Investiční mince Kangaroo

KANGAROO. INVESTIČNÍ
MINCEAustralské investiční mince
od tradičního českého prodejce.

Investiční zlato
Investiční zlato ve formě mincí KANGAROO (investiční mince ze zlata ryzosti 999.9) je osvobozeno od DPH. Všechny mince mají parametry požadované zákonem o DPH.  
DALŠÍ VELIKOSTI 1 Oz 1/2 Oz 1/4 Oz 1/10 Oz 1/20 Oz

PERTH MINT
Australská mincovna.

Perth Mint je australská mincovna, která byla založena roku 1899 a byla poslední ze tří koloniálních poboček po již zaniklých Sydney Mint a Melbourne Mint. Toho času populace Západní Austrálie rychle rostla a to hlavně z důvodu objevení zlata v oblastních koloniích Coolgardie, Kalgoorlie and Murchison. Perth Mint je nyní ve vlastnictví skupiny Gold Corporation. Mincovna provádí i rafinaci vytěženého zlata a vyrábí mnoho numismatických produktů pro investory a sběratele. Je zodpovědná za výrobu a uvedení na trh většiny mincí z drahých kovů včetně zlatých mincí Australian Nugget (Kangaroo – klokan) v proof kvalitě a mincí Australia Platinum Koala a Australian Silver Kookaburra, které jsou velice žádané mezi investory po celém světě.Budova mincovny

Perth Mint

Socha zlatokopa v areálu mincovny

Socha zlatokopa

Australian Gold Nugget
Australský zlatý nugget (Australian Gold Nugget – Kangaroo) je zlatá mince ražená mincovnou Perth v hmotnostech 1/20 Oz, 1/10 Oz, 1/4 Oz, ½ Oz, 1 Oz, 2 Oz, 5 Oz a 1kg ryzího zlata. V Austrálii mají statut zákonného platidla a jsou jedním z mála zlatých zákonných platidel, které každý rok mění design. První série mincí byla představena v roce 1986. Toto vydání mělo dva jedinečné rysy: „dvojtónový“ matný design a individuální plastové zapouzdření každé mince. Tyto prvky byly velice neobvyklé pro standartní mince z drahých kovů a umožnily nuggetu proniknout na trh. Od roku 1986 – 1989 byly na reverzní straně těchto mincí vyobrazeny různé australské nuggety. S emisí v proof kvalitě z roku 1989 byl design změněn tak, aby zobrazoval klokany, jako světově uznávaný australský symbol. V roce 1991 byly představeny mince o hmotnosti 2 Oz, 10 Oz a 1kg. Ty jsou jedny z největších zlatých mincí, které kdy byly raženy. V roce 1992 byly nominální hodnoty na těchto velkých mincích sníženy, aby byly úměrné 1 Oz mincím. Reverz těchto mincí se každoročně nemění tak jako u mincí s nižší hmotností a design zůstává stále stejný.


Investiční zlato je zvláštní forma zlata, která je používána jako investiční nástroj podobně jako například cenné papíry. Jedná se především o zlaté mince a slitky (cihly), které nejsou kupovány ze sběratelských, numismatických důvodů, ale jako investice, t.j. k uložení papírových peněz. Investoři, kteří chtějí získat zlato do svého vlastnictví, je mohou nakoupit ve formě zlatých slitků (cihel, anglicky gold bars, bullion) nebo zlatých mincí, které se prodávají buď v trojských uncích (oz, 31,103g) nebo gramech (g), obvykle v hmotnostech 1g, 5g, 10g apod. až 1kg, v trojských uncích 1/4 oz, 1/2 oz, 1 oz a pak v celých násobcích oz.

15 LET ZKUŠENOSTÍ
Jsme zkušení, diskrétní a spolehliví.

+ GARANCE: PŮVOD
Jsme přímí dovozci. Zprostředkovatelé nakupují u nás.

+ GARANCE: RYZOST
Pouze zlato nejvyšší ryzosti je osvobozeno od DPH!

+ GARANCE: VÝKUP
Co u nás koupíte, to u nás i prodáte...

www.Zlate-Cihly.cz - Investiční zlato. Zlaté mince. Zlaté slitky. Aktuální ceny zlata. České stříbro. Stříbrné mince. Stříbrné švýcarské slitky. ©2003-2022 Zlaté mince - Numismatika. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů a fotografií je bez písemného souhlasu zakázáno.