ZPRÁVA PRO SBĚRATELE MINCÍ ČNB: 21. 2. 2019 bude z důvodu přerušení dodávek el. energie zavřena prodejna a kanceláře ve Vsetíně. Objednávky investičního zlata budou fixovány 22. 2.
Zlato + Stříbro Ceny zlata

Cena stříbra v USD za 1 Oz 

Cena stříbra v USD  - 24 hodin
Investiční zlatoUpozornění:
CENY STŘÍBRA V ČR JSOU UVÁDĚNY VČETNĚ POVINNÉ DPH 21 PROCENT.

Aktuální Cena stříbra je v těchto grafech uvedena v amerických dolarech. U nás však budete nakupovat stříbro v českých korunách. Nezapomeňte, že kurz dolaru se taktéž mění. Proto se může stát, že zatímco na těchto grafech Cena stříbra klesá, Cena stříbra v korunách stoupá.

Cena investiční stříbrné mince
1 Oz Wiener Philharmoniker
je dnes: Cena

Cena stříbra byla aktualizována: 20.2.2019 7:52:44      

Silná koruna zlevňuje nákupy investičního stříbra. Nákup stříbrných slitků a stříbrných mincí je nyní ještě výhodnější. Více informací zde.
 

Investiční zlato

Aktuální světová Cena stříbra na trhu tzv. London fix je vyhlašována dvakrát denně nejvýznamnějšími obchodníky. Touto cenou se řídí další obchody s touto komoditou. Fyzicky alokované stříbro ve formě stříbrných investičních mincí nebo uzančních stříbrných slitků se prodává za cenu mírně vyšší. Náklady na zpracování stříbra do podoby investičních mincí a jejich distribuce tvoří navýšení prodejní ceny investiční mince vůči ceně stříbra. Toto navýšení zvané premium je různé podle velikosti mincí, které kupujete.
 
Premium má tedy obdobnou funkci jako poplatky u investičních fondů. Rozhodnete-li se nakoupit ty nejmenší stříbrné investiční mince, počítejte s tím že navýšení ceny bude na úrovni 10ti procent. S nižším navýšením můžete investiční mince pořídit pouze pokud koupíte slitky přímo o váze 1 Kg. Při prodeji těchto mincí se výkupní cena stříbra v bankách i u obchodníků pohybuje v procentech pod aktuální cenou stříbra. Opět platí, že za drobné mince dostanete míň než za větší slitky. 


Cena stříbra 

se udává vůči tzv. Troyské unci. Jedna unce váží 31,103496 g. Její značka je Oz. Stříbrné mince se razí nejčastěji ve váze 1 Oz a jejích násobků.

Investiční zlato

Cena stříbrných investičních mincí a uzančních stříbrných slitků je v celé EU účtována s DPH, podobně jako je to například u diamantů. V ČR to představuje 21 procent!

INFORMACE O DOPADU FINANČNÍ KRIZE NA PRODEJ INVESTIČNÍHO STŘÍBRA NALEZNETE ZDE


 

Ceny stříbra za 30 dní ( USD )

Cena stříbra v USD  - 30 dnů

  

Ceny stříbra za 1 rok

Cena stříbra v USD  - 1 rok

  

Ceny stříbra za 10 let

Cena stříbra v USD  - 2003 - 2013


VÍTE, ŽE...?

Cenu zlata, stříbra, platiny a dalších drahých kovů naleznete na této stránce.


 

Anketa: Jaká bude Cena zlata do 2 let?
30000 Kč za 1 unci


Zlaté Mince - Numismatika
budova Komerční banky
Mostecká 364
755 01 Vsetín
IČ: 73241229
DIČ: CZ7355285894
www.Zlate-Cihly.cz - Investiční zlato. Zlaté mince. Zlaté slitky. Aktuální ceny zlata. České stříbro. Stříbrné mince. Stříbrné švýcarské slitky. ©2003-2018 Zlaté mince - Numismatika