UPOZORNĚNÍ: ÚPRAVA PROVOZNÍ DOBY Z DŮVODU DOVOLENÝCH V OBDOBÍ OD 11.6.-31.7.2018 V PRODEJNĚ ZLATÉ MINCE – NUMISMATIKA V OBECNÍM DOMĚ: PO-PÁ 8:00-16:00.
KANGAROO. INVESTIČNÍ

MINCEAustralské investiční mince
od tradičního českého prodejce.

Investiční zlato ve formě mincí KANGAROO (investiční mince ze zlata ryzosti 999.9) je osvobozeno od DPH. Všechny mince mají parametry požadované zákonem o DPH.  

PERTH MINT
Australská mincovna.

Perth Mint je australská mincovna, která byla založena roku 1899 a byla poslední ze tří koloniálních poboček po již zaniklých Sydney Mint a Melbourne Mint. Toho času populace Západní Austrálie rychle rostla a to hlavně z důvodu objevení zlata v oblastních koloniích Coolgardie, Kalgoorlie and Murchison. Perth Mint je nyní ve vlastnictví skupiny Gold Corporation. Mincovna provádí i rafinaci vytěženého zlata a vyrábí mnoho numismatických produktů pro investory a sběratele. Je zodpovědná za výrobu a uvedení na trh většiny mincí z drahých kovů včetně zlatých mincí Australian Nugget (Kangaroo – klokan) v proof kvalitě a mincí Australia Platinum Koala a Australian Silver Kookaburra, které jsou velice žádané mezi investory po celém světě.Budova mincovny

Perth Mint

Socha zlatokopa v areálu mincovny

Socha zlatokopa

Australian Gold Nugget
Australský zlatý nugget (Australian Gold Nugget – Kangaroo) je zlatá mince ražená mincovnou Perth v hmotnostech 1/20 Oz, 1/10 Oz, 1/4 Oz, ½ Oz, 1 Oz, 2 Oz, 5 Oz a 1kg ryzího zlata. V Austrálii mají statut zákonného platidla a jsou jedním z mála zlatých zákonných platidel, které každý rok mění design. První série mincí byla představena v roce 1986. Toto vydání mělo dva jedinečné rysy: „dvojtónový“ matný design a individuální plastové zapouzdření každé mince. Tyto prvky byly velice neobvyklé pro standartní mince z drahých kovů a umožnily nuggetu proniknout na trh. Od roku 1986 – 1989 byly na reverzní straně těchto mincí vyobrazeny různé australské nuggety. S emisí v proof kvalitě z roku 1989 byl design změněn tak, aby zobrazoval klokany, jako světově uznávaný australský symbol. V roce 1991 byly představeny mince o hmotnosti 2 Oz, 10 Oz a 1kg. Ty jsou jedny z největších zlatých mincí, které kdy byly raženy. V roce 1992 byly nominální hodnoty na těchto velkých mincích sníženy, aby byly úměrné 1 Oz mincím. Reverz těchto mincí se každoročně nemění tak jako u mincí s nižší hmotností a design zůstává stále stejný.


Investiční zlato je zvláštní forma zlata, která je používána jako investiční nástroj podobně jako například cenné papíry. Jedná se především o zlaté mince a slitky (cihly), které nejsou kupovány ze sběratelských, numismatických důvodů, ale jako investice, t.j. k uložení papírových peněz. Investoři, kteří chtějí získat zlato do svého vlastnictví, je mohou nakoupit ve formě zlatých slitků (cihel, anglicky gold bars, bullion) nebo zlatých mincí, které se prodávají buď v trojských uncích (oz, 31,103g) nebo gramech (g), obvykle v hmotnostech 1g, 5g, 10g apod. až 1kg, v trojských uncích 1/4 oz, 1/2 oz, 1 oz a pak v celých násobcích oz.

15 LET ZKUŠENOSTÍ
Jsme zkušení, diskrétní a spolehliví.

+ GARANCE: PŮVOD
Jsme přímí dovozci. Zprostředkovatelé nakupují u nás.

+ GARANCE: RYZOST
Pouze zlato nejvyšší ryzosti je osvobozeno od DPH!

+ GARANCE: VÝKUP
Co u nás koupíte, to u nás i prodáte...

www.Zlate-Cihly.cz - Investiční zlato. Zlaté mince. Zlaté slitky. Aktuální ceny zlata. České stříbro. Stříbrné mince. Stříbrné švýcarské slitky. ©2003-2018 Zlaté mince - Numismatika